DEJA VU MUZEUM

Trójmiasto atrakcje dla dzieci

Trójmiasto oferuje niezliczone atrakcje dla dzieci również poza sezonem. Jeśli planujesz weekendowe atrakcje dla najmłodszych członków rodziny koniecznie sprawdźcie co szykuje dla Was nasze muzeum.

Jeśli planujesz weekendowe atrakcje ze swoim dzieckiem, gdzie również będziesz dobrze się bawić – daj porwać się do świata iluzji i złudzeń optycznych.

Czym jest iluzja?

Zgodnie z definicją jest to zniekształcone widzenie lub błędna interpretacja czegoś pod wpływem emocji. Dotyczą każdego zmysłu. Najpopularniejszymi złudzeniami są te wzrokowe.

Dominacja wzroku

Nasz wzrok jest zdecydowanie najsilniejszym zmysłem jakim włada człowiek. Przykładem takiej iluzji jest zniekształcająca lustro czy brzuchomówca, który porusza ustami lalki. Poza tym złudzenia można podzielić ze względu na rodzaj zmysłu na:

wzrokowe

słuchowe

dotykowe

smakowe

węchowe

Pamietajmy, że dzieci często są bardziej podatne na wszelkie złudzenia optyczne. Nasze muzeum może być wielką niespodzianką!

Rate this post