Atrakcje Trójmiasto dla rodzin

Ciekawe Atrakcje Trójmiasto dla rodzin

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
Odtwórz wideo

Atrakcje Trójmiasto dla rodzin

Trójmiasto to wspaniałe miejsce do odwiedzenia przez rodziny! Znajduje się tu wiele atrakcji, które z pewnością zadowolą wszystkich członków rodziny. Dla tych, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu, jest wiele do zrobienia w Trójmieście, takich jak turystyka piesza, rowerowa, kajakowa, wędkarstwo i wiele innych. Jest tu również kilka parków i placów zabaw dla dzieci, w których mogą się bawić. Dla tych, którzy wolą zajęcia w pomieszczeniach zamkniętych, jest wiele muzeów, galerii, sklepów i restauracji do odkrycia. Dodatkowo, w ciągu roku odbywają się liczne festiwale i wydarzenia, z których może korzystać cała rodzina. Bez względu na to, jakie są Twoje zainteresowania, na pewno znajdziesz coś zabawnego i ekscytującego do zrobienia w Trójmieście!

atrakcje trójmiasto dla rodzin pomieszczenie luster
atrakcje trójmiasto dla rodzin lustra w muzeum

Wejdź do fascynującego świata

ZŁUDZEŃ I ILUZJI

Muzeum Iluzji DejaVu w Trójmieście to świetna atrakcja dla rodzin. Znajdują się w nim interaktywne eksponaty, gry i zajęcia, które będą bawić i edukować odwiedzających w każdym wieku. Muzeum posiada różnorodne iluzje optyczne, hologramy, doświadczenia z wirtualnej rzeczywistości i nie tylko. Odwiedzający mogą zwiedzać różne pomieszczenia i dowiedzieć się, jak nasze mózgi postrzegają otaczający nas świat. Muzeum oferuje również warsztaty edukacyjne i zajęcia, aby pomóc odwiedzającym zrozumieć naukę stojącą za tymi niesamowitymi iluzjami. Dzięki unikalnym eksponatom i interaktywnym zajęciom, Muzeum Iluzji DejaVu z pewnością będzie pełnym zabawy dniem dla całej rodziny.

0 %
Zabawy
0 %
Edukacji
0 %
Satysfakcji

Propozycje zabaw dla rodzin w okolicy Muzeum Deja Vu w Trójmieście

Brama Wyżynna

Brama Wyżynna została wybudowana wraz z pierścieniem nowożytnych (jak na tamte czasy) fortyfikacji bastionowych. Dawniej pełniła ona funkcję głównego wejścia do miasta. Na jej górnej części możemy odnaleźć trzy herby: pośrodku herb Polski, po prawej stronie herb Gdańska, a po lewej Prus Królewskich. Powstała ona w składzie umocnień wznoszonych w latach 1571 – 1576 na najbardziej zagrożonej atakiem, zachodniej stronie Głównego Miasta. W 1573 roku przy wałach ustawiono, w wyglądzie, surowy i nieozdobiony ceglany budynek bramy.

Adres: Wały Jagiellońskie 2A, 80-887 Gdańsk
Więcej informacji >

Autorstwa Diego Delso, CC BY-SA 3.0

Dwór Bractwa Św. Jerzego atrakcje Trójmiasto dla rodzin Muzeum DejaVu

Autorstwa DerHexer (Talk), CC BY-SA 3.0,

Dwór Bractwa Św. Jerzego

Ten późnogotycki budynek został wzniesiony w latach 1487-1494 przez H. Glotau. Wygląda on imponująco, ma estetyczną, symetryczną sylwetkę oraz czterospadowy dach i wieżyczki, a na szczycie stoi figura św. Jerzego z 1566 roku. Dwór służył Bractwu do czasu jego rozwiązania w 1798 roku.

Adres: Targ Węglowy 27, 80-836 Gdańsk
Więcej informacji >

Złota Kamienica

Złota Kamienica, albo też Dom Speimana, została wymyślona i wykonana przez Abrahama van den Blocke. Ozdobne elementy plastyczne, bogato złocone, powstały pomiędzy 1616 rokiem, a 1618 rokiem i są dziełem Jana Vogta. Arnold Hecht, burmistrz Gdańska, był pierwszym właścicielem posesji na początku XV wieku. Natomiast Jan Speimann – osoba pełniąca najwyższe stanowiska miejskie (od ławnika do burmistrza) na początku XVII wieku – zatem był inicjatorem jej manierystycznej przebudowy.

Adres: Długi Targ 41-42, 80-831 Gdańsk
Więcej informacji >

Złota Kamienica atrakcje dla rodzin Trójmiasto Muzeum DejaVu

Autorstwa Kolossos, CC BY-SA 3.0

Niezwykłe Atrakcje Trójmiasto dla rodzin

Deja Vu Muzeum

Muzeum Iluzji w Trójmieście

DeJa Vu muzeum już od samego otwarcia stało się jedną z głównych atrakcji Gdańska. Zobacz co Cię u nas czeka i odwiedź na już dziś!

atrakcje trójmiasto dla rodzin pokoj luster w muzeum
pamiątkowe zdjecie atrakcje trójmiasto dla rodzin

DeJa Vu Muzeum

Muzeum iluzji atrakcje Trójmiasto dla rodzin

Czekamy na CIebie

5/5 - (180 votes)