Ciekawe atrakcje w Gdańsku do zwiedzania

Ciekawe atrakcje w Gdańsku do zwiedzania w jeden weekend!

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
Odtwórz wideo

Ciekawe atrakcje w Gdańsku do zwiedzania

Ciekawe atrakcje w Gdańsku do zwiedzania stoją przed Tobą otworem, jeśli chcesz je poznać, koniecznie przeczytaj do końca!  

Odwiedź niepowtarzalne Muzeum DeJa Vu w Gdańsku, w którym nauka spotyka się z zabawą i odrobiną magii. Przygotowane przez nas eksponaty tylko czekają, aż wyciągniesz do nich rękę. Tunel wirowy VORTEX oraz pokój luster to tylko niektóre ciekawe atrakcje w Gdańsku do zwiedzania. Odwiedzają nas nie tylko rodziny z dziećmi, ale też grupy znajomych oraz wielu turystów zagranicznych. Z pewnością możemy zapewnić Wam sporą ilość kreatywnej zabawy oraz ogromną dawkę endorfin. Zapoznamy Ciebie oraz Twoich bliskich z podstawami fizyki, ale też dowiesz się czym jest gra świateł oraz magia luster. Czekają też ciekawostki na temat wynalazków skonstruowanych lata przed nami.  

Skorzystaj z biletów w atrakcyjnych cenach oraz wspaniałej lokalizacji, dzięki której odwiedzisz przy okazji inne ciekawe atrakcje w Gdańsku dla par.

Wejdź do fascynującego świata

ZŁUDZEŃ I ILUZJI

Muzeum złudzeń optycznych i iluzji to miejsce, które na długo zostanie w Twojej pamięci. Szukasz jakie ciekawe atrakcje w Gdańsku możesz zapewnić swoim dzieciom, gościom z zagranicy albo grupie uczniów? Skorzystaj z naszego przewodnika i zarezerwuj bilety już dziś.Nasze wystawy zostały przygotowane tak, aby każdy bez względu na wiek świetnie się bawił. Interaktywne pomieszczenia, eksponaty fizyczne oraz optyczne to rozrywka i nauka w jednym. Jeśli nigdy nie miałeś styczności z iluzją, z pewnością będziesz zaskoczony, jak łatwo oszukać swój mózg.  

W DeJa Vu Muzeum znajdziecie przede wszystkim wiele pomieszczeń tematycznych i dlatego możemy zapewnić, że to jedyne takie miejsce w Polsce – nie zwlekaj i odwiedź nas w Gdańsku już dziś! 

Daj wprowadzić się w stan zdumienia i wybierz się do nas w weekend ze swoją drugą połówką!  Dla grup zorganizowanych posiadamy atrakcyjną ofertę. Atrakcje w Muzeum DeJa Vu nie mają ograniczeń wiekowych, dlatego zachęcamy do zabrania całej rodziny i znajomych.

0 %
Zabawy
0 %
Edukacji
0 %
Satysfakcji

Fontanna Neptuna

Fontanna Neptuna Gdańsk   bez wątpienia jest jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji w centrum Gdańska. Zabytek otoczony jest z pewnością ciekawą architekturą, która powstała lata temu, a dodatkowego uroku temu miejscu dodają bez wątpienia piękne krajobrazy oraz otoczenie przyrody.

Fontanna jest umiejscowiona w głównej części miasta i od 1633 roku jest powiązana z wieloma legendami. Według jednej z nich Neptuna oburzyło wrzucanie monet do studni. Uważał to za marnotrastwo, dlatego swoim trójzębem z ogromną siłą uderzył w wodę, co poskutkowało rozbiciem monet w złote płatki, które zostały zanurzone w ziołowym likierze Goldwasser. W ten oto sposób tłumaczone jest powstanie słynnej gdańskiej nalewki o tej samej nazwie, która cieszy się niewątpliwie dużą popularnością wśród dorosłego grona turystów.  

Adres: Długi Targ, 80-833 Gdańsk

Atrakcje Gdańsk Fontanna neptuna

Muzeum II Wojny Światowej

Ciekawe atrakcje w Gdańsku to nie tylko architektura oraz zabytki. Jednym z głównych punktów na mapie Gdańska jest z pewnością Muzeum II Wojny Światowej Gdańsk. Wiele osób uważa, że II Wojna Światowa rozpoczęła się od ostrzału polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte oraz ataku na budynek Poczty Polskiej w Gdańsku. Muzeum posiada ekspozycje, które w niezapomniany sposób przedstawiają historię Polski podczas II Wojny Światowej, dlatego bez wątpienia będą idealnym miejscem dla fanatyków historii. Jeśli interesują Państwa tematy powiązane z nie tak odległą historią, warto zwiedzić również Westerplatte, na której terenie znajduje się główny punkt polskiej obrony we wrześniu 1939 roku oraz godnym uwagi jest Pomnik Obrońców Wybrzeża, który upamiętnia walczących żołnierzy.

 Adres: Plac Władysława Bartoszewskiego 1, 80-862 Gdańsk

WWW:https://muzeum1939.pl

 

Atrakcje Gdańsk gdansk ecs

Dom Uphagena

Nieopodal ulicy Długiej ważnym aspektem jest Dom Uphagena, który kiedyś był siedzibą Jana Uphagena. Obecnie jest to Muzeum Wnętrz Mieszczańskich. Dowiesz się w nim jak kiedyś mieszkali gdańszczanie pod koniec XVIII wieku. Jan Uphagen w swoim testamencie ujął założenie fundacji, aby zachować jego dom w nienaruszonym stanie. Nazwy pokoi pochodzą od tematycznych malowideł na boazeriach. Pokoje „owadów”, „kwiatów” oraz „ptaków” obrazują specyficzny gust właściciela. 

Adres: Długa 12, 80-827 Gdańsk

Strona WWW

 

AmberSky Koło Widokowe

AmberSky Gdańsk to koło widokowe na terenie Gdańska.Ciekawe atrakcje w Gdańsku dla par to nie tylko muzea i morze. Punkty widokowe z pewnością uznawane są za nieodłączny element atrakcji w miastach. Nazwa nawiązuje do bogactwa Gdańska jakim są bursztyny. Diabelski młyn umożliwia turystom oraz mieszkańcom spojrzeć z wysokości na starówkę, zapewniając jednocześnie mały dreszczyk emocji. Z jego poziomu zauważymy również godną uwagi stocznię z zabytkowymi żurawiami, wzgórza morenowe oraz złoty stadion. Jeśli pogoda będzie nam przychylna bez problemu dostrzec można również odległy Hel. Atrakcje Gdańsk dla całej rodziny? Koło widokowe to z pewnością idealne połączenie relaksu oraz odrobiny rozrywki dla rodziny czy przyjaciół. Wiele osób porównuje je ze znanym na całym świecie „London Eye”. W sezonie wrzesień-czerwiec możliwe są wycieczki szkolne. Uczniowie mają możliwość doświadczenia nietypowej lekcji topografii miasta oraz jego historii. Nowoczesne atrakcje Gdańsk bezsprzecznie cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży.

Adres: Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk

Strona WWW

Ratusz Głównego Miasta

Interesują cię atrakcje Gdańsk? Ratusz Głównego Miasta Gdańsk to jeden z najpopularniejszych budynków w Trójmieście, a szacuje się, że jego najstarszy fragment pochodzi z XIV wieku.Dlatego warto to odwiedzić. W późniejszych latach był wielokrotnie rozbudowywany, czego efektem jest obecna budowla. Ratusz był siedzibą władz miejskich, a obecnie jest to muzeum Gdańska. Wieża znajdująca się na szczycie budowli to niepowtarzalny punkt widokowy, który koniecznie trzeba odwiedzić. Natomiast Wielka Sala Rady, znana również jako Sala Czerwona jest bez wątpienia najbardziej okazałym miejscem w całym Ratuszu. Przyozdobiona jest w portrety królów polskich oraz marmurowy kominek. Wychodząc z ratusza nie przegap herbu miasta, który mieści się zaraz nad portalem. Lwy, które są na nim nie patrzą się na siebie, co tłumaczone jest przez wiele legend, a jedna z nich mówi, że lew zwrócił wzrok w miejsce, w którym spodziewano się polskiego króla. 

 Adres: Długa 46, 80-831 Gdańsk

Strona WWW

Bazylika Mariacka

Bazylika Mariacka jest bez wątpienia największą świątynią zbudowaną z cegieł w Europie. Kamień węgielny położono w 1343 roku, a sama budowana powstawała przez prawie 160 lat. Jej potęga sprawia, że nie ma osoby, która przeszłaby obok niej obojętnie. Ważnym aspektem jest wnętrze Bazyliki Mariackiej, kryje w sobie niesamowite zabytki, takie jak „Piękna Madonna Gdańska” czy kopię tryptyku „Sąd Ostateczny”, jednak najbardziej niezwykłym, zabytkowym eksponatem jest trzykondygnacyjny zegar astronomiczny Jana Düringera z 1470 roku mierzący aż 14 metrów. Przede wszystkim aby dostać się na szczyt wieży, z której podziwiać można niezwykłe widoki na Gdańsk, należy pokonać ponad 400 schodów, które mieszczą się w krętym korytarzu, dlatego na czas zwiedzania z pewnością polecamy ubrać wygodne buty.

 Adres: Podkramarska 5, 80-834 Gdańsk

Strona WWW

 

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Czy wiedzieliście, że Gdańsk nazywany jest Światową Stolicą Bursztynu? Muzeum Bursztynu w Gdańsku biorą udział w corocznych Targach Amberif, które cieszą się ogromną popularnością wśród turystów oraz kupców. Atrakcja umożliwia poznanie historii bursztynu, sposobu jego obrabiania oraz zastosowania w codziennym życiu czy chociażby biżuterii. Muzeum mieści się w zabytkowym Wielkim Młynie, który został zbudowany przez Krzyżaków w 1350 roku.

 Adres: Wielki Młyn, Wielkie Młyny 16, 80-849 

Strona WWW

Europejskie Centrum Solidarności

Jeśli pragniesz poszerzyć swoją listę o nowe atrakcje Gdańsk, godne uwagi jest Europejskie Centrum Solidarności. Wnętrze Europejskiego Centrum Solidarności posiada jasne przestrzenie, żywą roślinność ogrodu zimowego a także sale wystawy stałej. Na powierzchni zobaczyć można zdjęcia, materiały filmowe i dźwiękowe oraz zachowane dokumenty i obiekty sztuki niezależnej. Podczas zwiedzania zobaczymy również przestrzeloną kurtkę Ludwika Piernickiego, który został ofiarą podczas Grudnia 1970 roku na terenie Stoczni. ECS posiada niemal 1800 przedmiotów, które są godne uwagi i możemy zobaczyć podczas zwiedzania. Na obejście obiektu potrzeba nieco czasu, więc jest to opcja dla osób, które bez wątpienia lubią delektować się historią. 

Centrum Solidarności to nie tylko wystawa, to także biblioteka, czytelnia, archiwum, ośrodek badawczo-naukowy, edukacyjno-szkoleniowy oraz pracownie warsztatów twórczych. Atrakcje w Gdańsku dla dzieci? W ECS mieści się również Wydział Zabaw, który jest multimedialną salą dla dzieci, pełniącą jednocześnie role edukacyjną i rozrywkową.

Adres: Plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk

Strona WWW

Statek Czarna Perła

Czarna Perła to statek, dzięki któremu można bezproblemowo przedostać się na Westerplatte. Na miejscu istnieje możliwość zwiedzania historycznego miejsca. Obsługa podczas rejsu zapewnia z pewnością wiele atrakcji oraz kompleksową obsługę. Poza spędzeniem czasu na dodatkowej lekcji historii, każdy z naszych gości ma możliwość skorzystania z baru oraz restauracji, które mieszczą się na pokładzie statku. 

Adres: Długie Pobrzeże 11, 80-888 Gdańsk

Strona WWW

Atrakcje Gdańsk. Statek Czarna perła


Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Filharmonia Bałtycka Główna sala Filharmonii Bałtyckiej posiada bez wątpienia niesamowite nagłośnienie i oświetlenie, które sprzyja sporym koncertom, a przede wszystkim zapewnia niepowtarzalne doznania akustyczne. Kompleks został wzniesiony w 1913 roku i powstał z cegieł, ale wzrok  przykuwa przede wszystkim neogotycka fasada z flankami, rozetami oraz basztami. W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, w tym spektakle teatralne, koncerty znanych polskich i zagranicznych gwiazd.

 

Adres:Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk

Strona WWW

Atrakcje Gdańsk. Filharmonia Gdańsk koło motławy

Muzeum Narodowe w Gdańsku

Muzeum Narodowe w Gdańsku  bez wątpienia należy do najstarszych muzeów w Polsce. Powstało z połączenia dwóch instytucji takich jak Muzeum Miejskiego i Muzeum Rzemiosł Artystycznych. Zasadniczy trzon muzealnych zbiorów stanowi przede wszystkim kolekcja Jacoba Kabruna złożona z kilku tysięcy obrazów, rysunków i rycin mistrzów europejskich od końca XV do początków XIX wieku. Muzeum Narodowe w Gdańsku, w którego głównym gmachu – późnogotyckim  klasztorze franciszkańskim mieści się Oddział Sztuki Dawnej, posiada jeszcze 5 oddziałów, które mają swoje siedziby w zabytkowych budynkach. W Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie mieści się Oddział Sztuki Nowoczesnej, a w Spichlerzu Opackim Oddział Etnografii. Zielona Brama przy Długim Targu jest miejscem wystaw czasowych, natomiast w dworku Józefa Wybickiego, w Będominie koło Kościerzyny, swoją siedzibę ma Muzeum Hymnu Narodowego.

Adres: Toruńska 1 , 80-822 Gdańsk

Strona WWW

Atrakcje Gdańsk, Muzeum Narodowe

Centrum Sztuki Współczesnej

Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” to miejsce jest godne uwagi zainicjowane przez środowisko niezależnych artystów, którzy nie chcieli, aby sztuka rozumowana była jedynie w sposób tradycyjny. Ich jedyną opcją na tamten moment z pewnością było stworzenie własnej przestrzeni, która nie będzie posiadać tradycyjnego spojrzenia na sztukę. Głównym celem CSW  ”Łaźnia” jest przede wszystkim prezentacja i upowszechnianie uniwersalnych wartości, jakie niesie za sobą sztuka nowoczesna. Organizowane również są w niej wystawy, wymiany artystyczne, konferencje naukowe oraz koncerty czy pokazy filmowe. Jeżeli interesują kogoś pokazy filmowe z panelami dyskusyjnymi, dlatego w Nowym Porcie powstawała CEA „Łaźnia 2”, w której realizowane są również ważne wydarzenia kulturowe na poziomie całego kraju.

Adres: Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk

Strona WWW

Atrakcje Gdańsk, centrum sztuki współczesnej

Droga Królewska w Gdańsku

Drogę Królewską rozpoczyna nic innego jak Złota Brama. Jej nazwa pochodzi od uroczystych wjazdów polskich monarchów do miasta. Przy ulicy Długiej mieszkali niegdyś najbardziej wpływowi i bogaci mieszkańcy miasta, ponieważ zdecydowanie widać po pięknie zdobionych kamienicach. Obok Fontanny Neptuna ważnym aspektem jest najbardziej zdobiona gdańska kamienica – Dwór Artusa. To właśnie Droga Królewska jest określana jako serce miasta Gdańsk, które znane jest wszystkim mieszkańcom oraz turystom. 

 

Atrakcje Gdańsk, ulica długa

Gdański Teatr Szekspirowski

Gdański Teatr Szekspirowski to godny uwagi teatr impresaryjny, który zaprasza do siebie teatry z całej Polski, Europy oraz świata. Repertuar oparty jest o cztery główne cykle. Są to Teatry Polskie, Teatry Europy, Scenę Muzyczną (w tym Scenę Odkryć) oraz Lato z Szekspirem (w tym produkcje własne na scenę elżbietańską oraz międzynarodowy Festiwal Szekspirowski). Teatr prowadzi różnorodną działalność edukacyjną łączącą w sobie projekty skierowane do dzieci i młodzieży, nauczycieli oraz osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Oprócz przedstawień istnieje możliwość odbycia wycieczki z przewodnikiem po wnętrzu budynku, co zdecydowanie spotęguje wrażenia.

Adres: Wojciecha Bogusławskiego 1, 80-818 Gdańsk

STRONA WWW

Atrakcje Gdańsk, Teatr Szekspirowski

Niezwykłe Ciekawe atrakcje w Gdańsku do zwiedzania

Deja Vu Muzeum Gdańsk

Muzeum Iluzji w Gdańsku

DeJa Vu muzeum już od samego otwarcia stało się jedną z głównych atrakcji Gdańska. Zobacz co Cię u nas czeka i odwiedź na już dziś!

4_600

DeJa Vu Muzeum Gdańsk

Muzeum iluzji ciekawe atrakcje w Gdańsku do zwiedzania

Czekamy na CIebie

5/5 - (191 votes)