Pomorskie atrakcje turystyczne

Odwiedź Pomorskie atrakcje turystyczne

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
Odtwórz wideo

Pomorskie atrakcje turystyczne

Jakie pomorskie atrakcje turystyczne Trójmiasto oferuje? Przygotowaliśmy mały przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, jakie pomorskie atrakcje turystyczne Trójmiasto ma w zanadrzu. Jeśli jesteś głodny niesamowitych przeżyć, rozwiązywania łamigłówek oraz zwiedzania interaktywnych wystaw – koniecznie wstąp do DeJa Vu Muzeum iluzji oraz sztuki cyfrowej. Zapewniamy, że bez wątpienia przeżyjesz u nas niezapomnianą i wyjątkową przygodę. Obcowanie z fizyką oraz optyką może być edukacyjnym doświadczeniem, jednocześnie połączonym z zabawą, a to doskonała forma spędzania czasu. Czy to dzieci, młodzież, a nawet osoba dorosła – każdy znajdzie u nas atrakcje dla siebie, bez względu na wiek. Co na Was czeka? Tunel wirowy, magiczny pokój luster, tematyczne pokoje oraz eksponaty, które pomogą Wam zrozumieć wiele zjawisk fizycznych. Koniecznie sprawdź też inne atrakcje turystyczne Trójmiasto, które znajdują się w sąsiedztwie.

Pomorskie atrakcje turystyczne lustra
Pomorskie atrakcje turystyczne muzeum dejavu
Pomorskie atrakcje turystyczne złudzenie optyczne w muzeum dejavu

MUZEUM ILUZJI I ZŁUDZEŃ OPTYCZNYCH

Znasz jakieś ciekawe pomorskie atrakcje turystyczne ? Może Trójmiasto na weekend? A może szukasz nowych miejsc do spędzenia czasu z dziećmi? Bez względu na wiek wstąpcie do Muzeum DeJa Vu w Gdańsku. DeJa Vu to ciekawe miejsce w Gdańsku, które pozwoli Ci na bliższe spotkanie z fizyką, optyką i sztuką cyfrową. Tunel wirowy VORTEX, pokój luster oraz eksponaty pokazujące magię iluzji z pewnością zostaną w pamięci na długo! Podczas gdy będziecie zwiedzać nasze eksponaty, mózg będzie musiał mocno się wysilić. Czy wiesz, że nie możesz ufać temu co widzisz w 100%? Iluzja jest zniekształconą interpretacją bodźców zewnętrznych nie tylko wzrokowych, także słuchowych. Sprawdź, jakie uda Ci się odnaleźć w Muzeum DeJa Vu. Wszystkie pomorskie atrakcje turystyczne Trójmiasto są w Twoim zasięgu, przedstawiamy Ci dodatkowe propozycje warte odwiedzenia. Udanej zabawy!

0 %
Zabawy
0 %
Edukacji
0 %
Satysfakcji

Pomorskie atrakcje turystyczne

Fontanna Neptuna

Fontanna Neptuna Gdańsk   bez wątpienia jest jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcje Trójmiasto. Zabytek otoczony jest z pewnością ciekawą architekturą, która powstała lata temu, a dodatkowego uroku temu miejscu dodają bez wątpienia piękne krajobrazy oraz otoczenie przyrody.

Fontanna jest umiejscowiona w głównej części miasta i od 1633 roku jest powiązana z wieloma legendami. Według jednej z nich Neptuna oburzyło wrzucanie monet do studni. Uważał to za marnotrastwo, dlatego swoim trójzębem z ogromną siłą uderzył w wodę, co poskutkowało rozbiciem monet w złote płatki, które zostały zanurzone w ziołowym likierze Goldwasser. W ten oto sposób tłumaczone jest powstanie słynnej gdańskiej nalewki o tej samej nazwie, która cieszy się niewątpliwie dużą popularnością wśród dorosłego grona turystów.  

Adres: Długi Targ, 80-833 Gdańsk

AmberSky Koło Widokowe

AmberSky Gdańsk to koło widokowe na terenie Gdańska. Punkty widokowe z pewnością uznawane są za nieodłączny element atrakcji w miastach. Nazwa nawiązuje do bogactwa Gdańska jakim są bursztyny. Diabelski młyn umożliwia turystom oraz mieszkańcom spojrzeć z wysokości na starówkę, zapewniając jednocześnie mały dreszczyk emocji. Z jego poziomu zauważymy również godną uwagi stocznię z zabytkowymi żurawiami, wzgórza morenowe oraz złoty stadion. Jeśli pogoda będzie nam przychylna bez problemu dostrzec można również odległy Hel. Atrakcje Gdańsk dla całej rodziny? Koło widokowe to z pewnością idealne połączenie relaksu oraz odrobiny rozrywki dla rodziny czy przyjaciół. Wiele osób porównuje je ze znanym na całym świecie „London Eye”. W sezonie wrzesień-czerwiec możliwe są wycieczki szkolne. Uczniowie mają możliwość doświadczenia nietypowej lekcji topografii miasta oraz jego historii. Nowoczesne Atrakcje Trójmiasto bezsprzecznie cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży.

Adres: Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk

Strona WWW

Pomorskie atrakcje turystyczne koło widokowe gdansk

Bazylika Mariacka

Bazylika Mariacka jest bez wątpienia największą świątynią zbudowaną z cegieł w Europie. Kamień węgielny położono w 1343 roku, a sama budowana powstawała przez prawie 160 lat. Jej potęga sprawia, że nie ma osoby, która przeszłaby obok niej obojętnie. Ważnym aspektem jest wnętrze Bazyliki Mariackiej, kryje w sobie niesamowite zabytki, takie jak „Piękna Madonna Gdańska” czy kopię tryptyku „Sąd Ostateczny”, jednak najbardziej niezwykłym, zabytkowym eksponatem jest trzykondygnacyjny zegar astronomiczny Jana Düringera z 1470 roku mierzący aż 14 metrów. Przede wszystkim aby dostać się na szczyt wieży, z której podziwiać można niezwykłe widoki na Gdańsk, należy pokonać ponad 400 schodów, które mieszczą się w krętym korytarzu, dlatego na czas zwiedzania z pewnością polecamy ubrać wygodne buty.

 Adres: Podkramarska 5, 80-834 Gdańsk

Strona WWW

 

Europejskie Centrum Solidarności

Jeśli pragniesz poszerzyć swoją listę o nowe atrakcje Gdańsk, godne uwagi jest Europejskie Centrum Solidarności. Wnętrze Europejskiego Centrum Solidarności posiada jasne przestrzenie, żywą roślinność ogrodu zimowego a także sale wystawy stałej. Na powierzchni zobaczyć można zdjęcia, materiały filmowe i dźwiękowe oraz zachowane dokumenty i obiekty sztuki niezależnej. Podczas zwiedzania zobaczymy również przestrzeloną kurtkę Ludwika Piernickiego, który został ofiarą podczas Grudnia 1970 roku na terenie Stoczni. ECS posiada niemal 1800 przedmiotów, które są godne uwagi i możemy zobaczyć podczas zwiedzania. Na obejście obiektu potrzeba nieco czasu, więc jest to opcja dla osób, które bez wątpienia lubią delektować się historią. 

Centrum Solidarności to nie tylko wystawa, to także biblioteka, czytelnia, archiwum, ośrodek badawczo-naukowy, edukacyjno-szkoleniowy oraz pracownie warsztatów twórczych. Sale konferencyjne mieściły takie wydarzenia jak festiwal Solidarity of Arts, All About Freedom Festiwal oraz DocFilm Festival. Atrakcje Gdańsk dla dzieci? W ECS mieści się również Wydział Zabaw, który jest multimedialną salą dla dzieci, pełniącą jednocześnie role edukacyjną i rozrywkową.

Adres: Plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk

Strona WWW

Statek Czarna Perła

Czarna Perła to statek, dzięki któremu można bezproblemowo przedostać się na Westerplatte.Ciekawa atrakcja trójmiasto. Na miejscu istnieje możliwość zwiedzania historycznego miejsca. Obsługa podczas rejsu zapewnia z pewnością wiele atrakcji oraz kompleksową obsługę. Poza spędzeniem czasu na dodatkowej lekcji historii, każdy z naszych gości ma możliwość skorzystania z baru oraz restauracji, które mieszczą się na pokładzie statku. 

Adres: Długie Pobrzeże 11, 80-888 Gdańsk

Strona WWW

Centrum Sztuki Współczesnej

Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” to miejsce jest godne uwagi zainicjowane przez środowisko niezależnych artystów, którzy nie chcieli, aby sztuka rozumowana była jedynie w sposób tradycyjny. Ich jedyną opcją na tamten moment z pewnością było stworzenie własnej przestrzeni, która nie będzie posiadać tradycyjnego spojrzenia na sztukę. Głównym celem CSW  ”Łaźnia” jest przede wszystkim prezentacja i upowszechnianie uniwersalnych wartości, jakie niesie za sobą sztuka nowoczesna. Organizowane również są w niej wystawy, wymiany artystyczne, konferencje naukowe oraz koncerty czy pokazy filmowe. Jeżeli interesują kogoś pokazy filmowe z panelami dyskusyjnymi, dlatego w Nowym Porcie powstawała CEA „Łaźnia 2”, w której realizowane są również ważne wydarzenia kulturowe na poziomie całego kraju.

Adres: Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk

Strona WWW

Pomorskie atrakcje turystyczne centrum sztuki w gdansku

Droga Królewska w Gdańsku

Drogę Królewską rozpoczyna nic innego jak Złota Brama. Jej nazwa pochodzi od uroczystych wjazdów polskich monarchów do miasta. Przy ulicy Długiej mieszkali niegdyś najbardziej wpływowi i bogaci mieszkańcy miasta, ponieważ zdecydowanie widać po pięknie zdobionych kamienicach. Obok Fontanny Neptuna ważnym aspektem jest najbardziej zdobiona gdańska kamienica – Dwór Artusa. To właśnie Droga Królewska jest określana jako serce miasta Gdańsk, które znane jest wszystkim mieszkańcom oraz turystom. 

 

Gdański Teatr Szekspirowski

Gdański Teatr Szekspirowski to godny uwagi teatr impresaryjny, który zaprasza do siebie teatry z całej Polski, Europy oraz świata. Repertuar oparty jest o cztery główne cykle. Są to Teatry Polskie, Teatry Europy, Scenę Muzyczną (w tym Scenę Odkryć) oraz Lato z Szekspirem (w tym produkcje własne na scenę elżbietańską oraz międzynarodowy Festiwal Szekspirowski). Teatr prowadzi różnorodną działalność edukacyjną łączącą w sobie projekty skierowane do dzieci i młodzieży, nauczycieli oraz osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Oprócz przedstawień istnieje możliwość odbycia wycieczki z przewodnikiem po wnętrzu budynku, co zdecydowanie spotęguje wrażenia.

Adres: Wojciecha Bogusławskiego 1, 80-818 Gdańsk

STRONA WWW

Niezwykłe pomorskie atrakcje turystyczne

Deja Vu Muzeum ILUZJI

Muzeum Iluzji w Trójmieście

DeJa Vu muzeum iluzji już od samego otwarcia stało się jedną z głównych atrakcji Gdańska. Zobacz co Cię u nas czeka i odwiedź na już dziś!

Pomorskie-atrakcje-turystyczne-6

DeJa Vu Muzeum

Muzeum iluzji pomorska atrakcja turystyczna

Czekamy na CIebie

Interaktywne Muzeum Trójmiasto, które zadziwi niejednego niedowiarka

Interaktywne Muzeum Trójmiasto, które zadziwi niejednego niedowiarka

DeJa Vu to znane a przede wszystkim interaktywne muzeum w samym sercu Trójmiasta. Spędzisz tu…

5/5 - (180 votes)